piątek, 5 kwietnia 2013

Liga Europy: Chelsea pokonała Rubin Kazań, Fernando Torres bohaterem.

Piłkarze Chelsea Londyn pokonali Rubin Kazań 3:1 (2:1) w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Europy. Dwa gole dla gospodarzy zdobył hiszpański napastnik Fernando Torres.

Chociaż piłkarze The Blues w ostatnich dniach terminarz gier mają bardzo napięty, to Rafael Benitez na mecz na Stamford Bridge wystawił bardzo silną pierwszą jedenastkę. W wyjściowym składzie znaleźli się chociażby John Terry, Frank Lampard, Juan Mata czy Fernando Torres. Zwłaszcza postawienie na Hiszpana okazało się strzałem w dziesiątkę.

W pierwszym kwadransie spotkania na Stamford Bridge działo się niewiele, ale w 16. minucie fani gospodarzy mieli powody do świętowania. Od pierwszego gwizdka włoskiego sędziego Gianluki Rocchiego goście grali bardzo głęboko cofniętą linią obrony i wydawało się, że dokładne podanie za linię defensywy Rubinu będzie bardzo trudne do wykonania. Dokonał jednak tego David Luiz, z którego zagrania skorzystał Fernando Torres. Hiszpan nie przyjął piłki idealnie, ale wykazał się za to znakomitym refleksem. Leżąc w polu karnym trącił bowiem piłkę nogą i posłał ją do siatki obok próbującego interweniować Siergieja Ryżikowa.

W 32. minucie Chelsea podwyższyło prowadzenie. Wspaniałym strzałem w okienko bramki golkipera gości popisał się Victor Moses, który wykorzystał nieporadność defensorów Rubinu. Obrońcy i pomocnicy drużyny rosyjskiej nie potrafili bowiem przez kilkanaście sekund wybić piłki i zostali za to srodze ukarani.

Jednak jeszcze przed przerwą sami mogli cieszyć się ze zdobytego gola. Na rajd zdecydował się argentyński obrońca Cristian Ansaldi, a akcję zakończył strzałem, który zmierzał w światło bramki. Piłka po drodze trafiła w rękę Johna Terry'ego, a włoski arbiter uznał, że kapitan The Blues powiększył tym samym powierzchnię swojego ciała. "Jedenastkę" pewnie na bramkę zamienił izraelski pomocnik Bibras Natcho.

Po zmianie stron kibice obejrzeli już tylko jednego gola. Zdobył go Torres, który w 70. minucie popisał się pięknym strzałem głową. Asystował mu Juan Mata, a kilkanaście sekund wcześniej goście domagali się jeszcze jednego rzutu karnego. Ich zdaniem ponownie ręką zagrywał bowiem Terry. Gianluca Rocchi nakazał jednak grać dalej, gospodarze odpowiedzieli skutecznym kontratakiem.

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany w czwartek 11 kwietnia o godz. 18:00. Rubin będzie gospodarzem tego spotkania, ale zamiast w Kazaniu, zostanie ono rozegrane na moskiewskich Łużnikach.

Chelsea Londyn - Rubin Kazań 3:1 (2:1)

Bramki: Fernando Torres (16, 70), Victor Moses (32) - Bibras Natcho (41-karny)