środa, 5 grudnia 2012

LM: pyrrusowe zwycięstwo "The Blues"

Chelsea Londyn rozgromiła Nordsjaelland 6:1 w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale pomimo to zajęła dopiero trzecie miejsce w grupie i tym samym obrońców trofeum nie zobaczymy w fazie pucharowej. "The Blues" będą się musieli zadowolić grą w Lidze Europejskiej.

Pierwsza połowa stała pod znakiem rzutów karnych. W 32. minucie "jedenastki" dla gości nie wykorzystał Stokholm. Trzy minuty później po drugiej stronie boiska taką samą okazję zmarnował Hazard, którego strzał obronił golkiper.

W 38. minucie sędzia podyktował jeszcze jeden rzut karny - dla Chelsea po zagraniu ręką jednego z piłkarzy gości. Tym razem piłkę na wapnie ustawił David Luiz i pewnie posłał ją w górny róg bramki.

Tuż przed przerwą na 2:0 dla "The Blues" podwyższył Torres. Hiszpański napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam i na raty pokonał bramkarza gości.

Chwilę po wznowieniu drugiej części gry goście strzelili kontaktową bramkę, ale tylko rozzłościło to gospodarzy, którzy odpowiedzieli golami Cahilla, Torresa, Maty i Oscara. Na nic się to jednak zdało, bo swój mecz mecz wygrał Juventus i to on oraz Szachtar Donieck awansowały do fazy pucharowej LM. Chelsea, która zajęła dopiero trzecie miejsce w grupie, pozostaje Liga Europejska.

Chelsea - Nordsjaelland 6:1 (2:0)
David Luiz 38-k., Fernando Torres 45, 56, Gary Cahill 51, Juan Mata 63, Oscar 71 - Joshua John 46