poniedziałek, 28 stycznia 2013

Puchar Anglii: Torres uratował Chelsea przed blamażem.

Gol Fernando Torresa uratował Chelsea przed kompromitacją w IV rundzie Pucharu Anglii. The Blues tylko zremisowali na wyjeździe z Brentford 2:2. Rywale to drużyna z League One (trzecia klasa rozgrywkowa w Anglii).

Rafael Betinez dał szansę w niedzielę kilku zmiennikom. Petra Cecha zastąpił w bramce Ross Turnbull. Na ławce rezerwowych usiedli m.in. Juan Mata i Demba Ba. Golkiper The Blues nie miał jednak najlepszego dnia. Zawinił przy dwóch golach dla gospodarzy. Najpierw niepewnie interweniował wybijając piłkę przed siebie, a potem spowodował rzut karny.

Dla Chelsea bramki zdobywali Oscar i Fernando Torres. Brazylijczyk popisał się ładnym dryblingiem, który zakończył celnym strzałem, a Hiszpan trafił w prawe okienko bramki gospodarzy. Torres uratował remis kilka minut przed końcem spotkania. Asystą przy jego golu popisał się Ba, który wszedł na boisko w drugiej połowie. Mecz skończył się remisem 2:2, co oznacza, że będzie powtórka tego spotkania. Tym razem Chelsea